Lokalita je vyprodána

Umístění pozemků v Mirošovicích

Mirošovice - Nad rybníkem

Na této přehledové mapce získáte základní představu o umístění lokality. Informace o situování jednotlivých pozemků na prodej jsou k dispozici na stránce plánu lokality.

 

zvětšit mapu
 
Přehled služeb a zajímavostí v okolí
Mnichovice-Myšlín-dub-ziska (200x120)
arbol (32x37)

Žižkův dub v Myšlíně

Žižkův dub v Myšlíně patří k nejmohutnějším z doposud 11-ti dochovaných Žižkových dubů - památných stromů - pojmenovaných podle husitského hejtmana Jana Žižky. Roste nedaleko Struhařova u dvora (zámečku) za osadou Myšlín, která je dnes součástí blízkých Mnichovic v okrese Praha-východ.
Autor fotografie: Pavel Hrdlička
golf-pysely (200x120)
golfing (32x37)

Loreta Golf Pyšely

Skutečně nádherný golfový areál s mistrovskými osmnácti jamkami s parem 72 zcela splňuje nejvyšší nároky na golfovou hru a zázemí. Hřiště se nachází 25 kilometrů od Prahy po dálnici D1 a ve středně hustém provozu cesta z centra Prahy netrvá více než 35 minut.
Autor fotografie: www.loretagolf.cz
zlenice (200x120)
historicalquarter (32x37)

Zřícenina Zlenice (Hláska)

Zřícenina hradu Zlenice (lidově též Hláska u Senohrab) se nachází nad soutokem potoka Mnichovky s řekou Sázavou u obce Senohraby. Patří mezi nejromantičtější zbytky hradního komplexu na území ČR, kulturní památka České republiky. Hrad posloužil jako oblíbený motiv pro mnoho umělců: Josef Lada, František Alexandr Heber, Karel Liebscher, Karel Hynek Mácha.
Autor fotografie: Karel Liebscher
muzeum-kocaru-cercany-vysoka-lhota (200x120)
art-museum-2 (32x37)

Muzeum filmových kočárů

Muzeum se nachází na zámku Vysoká Lhota, části města Čerčany. K vidění jsou povozy z filmů Báthory, Princezna ze mlejna, Johanka z Arku či Kletba bratří Grimmů. Ale i sedla z pohádky Tři oříšky pro Popelku.
Autor fotografie: Cs wikipedia – Miaow Miaow
1280px-Lom_Chlum_01 (200x120)
forest (32x37)

PP Lom Chlum

Přírodní památku Lom Chlum naleznete východně u Prahy nedaleko Mirošovic. Jedná se o chráněnou oblast, kde se vyskytující obojživelníci a plazi. Lom koncem 60 let začal navštěvovat Bohumil Hrabal a pozůstatky těžebních strojů zvěčnil také ve svím díle Obsluhoval jsem anglického krále.
Autor fotografie: Prasopestilence
DSC41289 (200x120)
historicalquarter (32x37)

Zřícenina hradu Ježek

Na území obce Mirošovice můžete navštívit zříceninu hradu Ježov, která je od roku 1958 chráněnou kulturní památkou. Jeho historie sahá už do roku 1377 a jedná se zbytky gotického hradu. Dnes jím prochází železniční trať, jejíž stavba místo výrazně poškodila.
Autor fotografie: Petr Fabian
pamatnikjosefa-lady-a-jeho-dcery-aleny (200x120)
art-museum-2 (32x37)

Památník Josefa Lady a jeho dcery Aleny

Nedaleko Mirošovic naleznete pamatník Josefa Lady a jeho dcery Aleny. Poznejte českého malíře, ilustrátora a spisovatele společně s tvorbou jeho dcery Aleny Ladové.
Autor fotografie: hrusice.muzeumompv.cz