Lokalita je vyprodána

Základní informace o pozemcích v Mirošovicích

Mirošovice - Nad rybníkem

OPTREAL nově nabízí k prodeji 45 pozemků o velikostech od 614 do 1133 m2 v obci Mirošovice, která se nachází ve Středočeském kraji, okrese Praha-východ. Mirošovice jsou upravená a rozvíjející se obec, která se rozprostírá v okolí křižovatky dálnice D1, silnice I/3 (exit 21) a při železniční trati 221 (má tedy výborné spojení s Prahou, Benešovem, Táborem a Českými Budějovicemi).

Útulná lokalita s pozemky, z nichž většina má vyhledávanou orientaci na jižní nebo jihozápadní stranu, je situována na louce mírně se svažující směrem na jihovýchod. Za hezkého počasí je celý den osluněná. Ze severní strany sousedí se zahradami původních domů a dvěma hospodářskými objekty, z jižní strany je částečně lemována vzdalující se cestou se stromy a pozemkům především na této straně nabízí pocit soukromí a klidu. Z nových parcel je krásný výhled do širokého kopcovitého okolí a především na třpytící se hladinu Štičího rybníka, který se nachází pod okrajem jihovýchodní části lokality. Místní rybník je hlavní přírodní dominantou a poznávacím znakem lokality. Díky travnatému břehu a výborné kvalitě vody i v dlouhotrvajících vedrech je vhodný a velmi oblíbený k letnímu koupání. Naopak v zimě rybník zamrzá a děti i dospělí na něm bruslí.

Ladův kraj, cyklostezky, spousta lesů v okolí
Mirošovice se nacházejí v oblasti nazvané Mikroregion Ladův kraj. Jedná se o turistický region mezi Prahou a řekou Sázavou, kterého je svou různorodostí přímo předurčen k podnikání různých výletů s možností návštěv hradů, zámků, zřícenin a jiných zajímavých míst, naučných stezek, turistice, cykloturistice. Přes samotné Mirošovice vedou dvě cyklistické trasy č. 0020 o délce 24,5 km a č. 0025 s délkou 37 km. V blízkém okolí se nachází mnoho lesů, hradů, zámků a přírodních památek, které stojí za výlet i mimo tyto trasy. V letním období je okolí jako stvořené na projížďky na kolech, motorce, v zimě na běžky.
Občanská vybavenost a sportovní vyžití přímo v Mirošovicích
Přímo v obci se nachází základní občanská vybavenost:
- mateřská a základní škola, obecní úřad, obchod, praktický lékař pro dospělé, oddělení Policie a další služby, jako např. vinotéka. Kompletní občanskou vybavenost nabízí blízké Mnichovice, nedaleké Říčany, dále Čerčany i Benešov, a samozřejmě Praha.
V těsném sousedství zrevitalizovaného Štičího rybníka, ve kterém je kromě koupání možné také rybařit a v zimě bruslit, se nachází nově vybudovaný moderní Areál volnočasových aktivit a sportu s hřišti na malý fotbal, tenis, volejbal, basketbal, nohejbal, venkovní ping-pong, je zde malá lanová věž a horolezecká stěna, dětské hřiště, lavičky, umělé osvětlení kurtů spolu s malými tribunami pro diváky a fanoušky. Během další minuty chůze dojdete k fotbalovému hřišti s restaurací a pískovištěm s prolézačkami. Děti se mohou vyřádit také na dětském hřišti u Obecního úřadu.
Velmi dobré spojení s Prahou především po D1 a vlakem
Dalším z kladů této lokality je velmi dobrá a rychlá dostupnost Prahy na straně jedné, ale i  například Mnichovic, Čerčan a Benešova na straně druhé.
- okraj Prahy je po D1 vzdálen přibližně 25 km, na Nuselský most dojedete za cca 20 minut
- cesta vlakem na Hlavní nádraží trvá 42 minut
- autobus linky č. 463 jede z Mirošovic do Strančic, dále do Čestlic a na metro `C`- Opatov

Ladův kraj, cyklostezky, spousta lesů v okolí

Mirošovice se nacházejí v oblasti nazvané Mikroregion Ladův kraj. Jedná se o oblíbený turistický region mezi Prahou a řekou Sázavou, který je svou různorodostí přímo předurčen k turistice, cykloturistice, k podnikání různých výletů s možností návštěv hradů, zámků, zřícenin a jiných zajímavých míst a naučných stezek. Přes samotné Mirošovice vedou dvě cyklistické trasy č. 0020 o délce 24,5 km a č. 0025 s délkou 37 km. V blízkém okolí se nachází mnoho lesů, hradů, zámků a přírodních památek, které stojí za výlet i mimo tyto trasy. V letním období je okolí jako stvořené na projížďky na kolech, motorce, v zimě na běžky.

Občanská vybavenost a sportovní vyžití přímo v Mirošovicích

Přímo v obci se nachází základní občanská vybavenost:

- mateřská a základní škola

- obecní úřad

- potraviny

- praktický lékař pro dospělé

- oddělení Policie a další služby, jako např. vinotéka

Kompletní občanskou vybavenost nabízí blízké Mnichovice, nedaleké Říčany, dále Čerčany i Benešov, a samozřejmě Praha.

V těsném sousedství zrevitalizovaného Štičího rybníka, ve kterém je kromě koupání možné také rybařit a v zimě bruslit, se nachází nově vybudovaný moderní Areál volnočasových aktivit a sportu s hřišti na malý fotbal, tenis, volejbal, basketbal, nohejbal, venkovní ping-pong. Je zde také malá lanová věž a horolezecká stěna, dětské hřiště, lavičky, umělé osvětlení kurtů spolu s malými tribunami pro diváky a fanoušky. Během další minuty chůze dojdete k fotbalovému hřišti s restaurací a dětským pískovištěm s prolézačkami. Děti se mohou vyřádit i na dalším dětském hřišti u Obecního úřadu.

Velmi dobré spojení Mirošovic s Prahou především po D1 a vlakem

Dalším z kladů této lokality je velmi dobrá a rychlá dostupnost Prahy na straně jedné, ale i  například Mnichovic, Čerčan a Benešova na straně druhé.

- okraj Prahy je po D1 vzdálen přibližně 25 km, na Nuselský most dojedete za cca 20 minut

- cesta vlakem na Hlavní nádraží trvá 42 minut

- autobus linky č. 463 jede z Mirošovic do Strančic (pouze několikrát denně, zpět častěji), další spoje jedou do Čestlic a linky PID č. 328, 363 a 385 na metro `C`- Opatov nebo Háje

Mirošovice